home | sitemap | contact us 
 
 
   
 
   
   
   
   
 
Istorijat
   
 
1954. godina
Pri Narodnoj tehnici, osnovano je Pomorsko Brodarsko Društvo ''Galeb'', organizovano od dve sekcije: kanu-kajakaškoj i jedrilicarskoj. Ideja je nastala kod entuzijasta koji su bili i prvi clanovi novog kluba. Medu njima su: Balac Srbislav (i danas jedan od aktivnih clanova kluba), Vuksan Đorde, Etore Boris i Frec Ivan. Kluba je tada smešten na šlepu, usidreneom na keju, izmedu starog mosta i današnje kapetanije.
 
 
1956. godina
Jedrilicarski klub se izdvaja iz Narodne tehnike i dalje nastavlja da radi pod patronatom mornaricke baze u Novom Sadu. Tada, dobija prerogative vojno-civilnog kluba, pod nazivom JK ''Mornar''. Recna ratna flotila ustupa svoj šlep, koji se postavlja na Dunavcu, na ulazu u mornaricku bazu, U tom periodu klub raspolaže sa brojnim plovnim parkom: jednom jedrilicom klase ''Omladinac'', dve jedrilice u klasi ''Dinga'', cetiri jedrilice u klasi ''Šljuka'', sedam jedrilica u klasi ''Olimpijska Jola'' i dve jedrilice u klasi ''Jola 22''.
 
 
1963. godina
Uvodjenjem privredne reforme, koja se kroz reorganizaciju sprovodila i u armiji, rad kluba se na dalje odvija samostalno bez mornarice. Kao posledica nove organizacije, klub doživljava kroz gubitak gotovo celog plovnog parka i šlepa. Nastaje mukotrpan proces nabavke jedrilica iz sopstvenih potencijala cime nastaje i period najteže krize, u kojoj se klub našao od njegovog osnivanja. Menja se lokacija kluba i on se premešta na privremeno mesto poznatije pod nazivom ''Deciji štrand, smeštene izmedu kluba ''Danubijus'' i ''Velikog Štranda''.
 
 
1965. godina
Nakon nezapamcenih poplava, klub gubi i prethodnu lokaciju, jer se svi objekti u zahvatu Dunava ruše, a klub se sa celokupnim inventarom obreo na ulici. Zauzimanjem svojih clanova, pre svih Etore Boris, pod povoljnim uslovima nabavlja se metalni hangar od preduzeca ''Naftagas''.
 
 
1967. godina
Hangar se smešta na sadašnju lokaciju kluba.
 
 
1969. godina
Apic Ratomir i Etore Boris, izgraduju šest jedrilica u klasi ''Optimist'' na lokaciji kluba i u radionicama za tehnicko obrazovanje okolnih osnovnih škola, u saradnji sa nastavnicima OTO-a . Izgradnja nove generacije jedrilica daje novi zamah razvoju kluba, regrutuju se novi clanovi i privlaci veci broj mladih buducih takmicara.
 
 
1972. godina
Klub pristupa Sportskom Društvu ''Vojvodina'', u cijem se sastavu i danas nalazi. Tada dobija sadašnje ime: JEDRILICARSKI KLUB ''VOJVODINA''
 
 
1980. godina
Apic Ratomir sa nekoliko clanova kluba,osniva sekciju nauticara- rekreativaca, ciji se broj svake godine povecava. Ipak, bazu JKV cine aktivni takmicari, koji od realizovanog prihoda kluba, ostvarenog od nauticara, finansiraju svoje pripreme, takmicenja i održavanje plovnog parka. Od tada, pa do danas, JKV postiže respektibilnost uspehe na takmicenjima u zemlji i inostranstvu i po tome zauzima najviše mesto u SCG.
   
 
   
 
   
   
 
Sponzori
 
 
Aktuelno
 
Sajt je optimizovan za rezoluciju 800x600; IE 4.0
design i izrada Vojvodina Web Team 2005