Od početka agrsije na našu zemlju od, 24.3.1999. godine Klinika za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra u Novom Sadu, preduzela je posebne mere u interesu zaštite zdravlja trudnica i porodilja.
Dana 26.3.1999. godine zbog učestale opasnosti, odlučeno je da se porodilište Klinike izmesti u bezbedniji deo objekta. Do navedenog datuma su se porođaji obavljali na drugom spratu Klinike, gde je smeštena porođajna sala kao i operacioni blok. Prilikom objave vazdušne opasnosti porodilište se premeštalo u prizemlje. Posle prestanka iste, porodilište se vraćalo na svoje mesto. S obzirom na učestalost vazdušne opasnosti ukazala se potreba za trajnijim rešenjem lokacije porođajne sale i operacionog bloka. Porodilište kao i operaciona sala su izmešteni 27. marta 1999. godine u prizemlje Klinike. Preduzete su sve mere asepse i antisepse u skladu sa medicinskom doktrinom i racionalno su iskorišćeni raspoloživi kapaciteti na datom prostoru.
Prema odluci direktora centra prof. dr Đ. Janjića i direktora Klinike za ginekologiju i akušerstvo prof. dr M. Đorđevića, obezbeđeno je i rezervno porodilište u Novom Sadu u slučaju nemogućnosti obavljanja porođaja i operacija na našoj Klinici. Formirani su i timovi koji bi u tom slučaju prema izdatim uputstvima izvršavali svoje obaveze.
Klinika za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra u Novom Sadu je obezbedila dovoljno lekova i sanitetskog materijala.
Porodilište ima vlastiti strujni agregat.
Obezbeđene su neophodne rezerve vode.
Aktiviran je arteški bunar koji obezbeđuje dovoljnu količinu tehničke vode.
Pored navedenih mera pojačan je i rad dežurnih ekipa.
Porodilje u ovim uslovima borave na Klinici koliko je neophodno da se zdravstveno oporave. Pacijentkinje se otpuštaju posle pregleda akušera, a novorođenčad posle neonatološkog pregleda.
Radna disciplina, odnos prema pacijentima i radnim obavezama u ratnim uslovima je bila i jeste na najvišem nivou.